Wstęp na plażę z psem

Pobyt z psem na plaży to ogromna przyjemność zarówno dla właściciela jak i pupila. Woda i piasek to wspaniała okazja do wybiegania i zmęczenia czworonoga, który na co dzień mieszka w mieście, albo po prostu ma zwiększone zapotrzebowanie na aktywność.

Niestety nie zawsze pies jest mile widziany na plaży. Kiedy możemy wejść na nią bez obaw? Jak rozpoznać plaże przyjazne psom będąc już na miejscu bez zapoznania się z regulaminem miasta czy gminy? Poniżej znajdziecie kilka naszych wskazówek, które pomogą Wam korzystać z kąpieli słonecznych w towarzystwie czterech łap bez obaw.

Sezon na plaże przyjazne psom

Ogólnie plaże dostępne są dla psów w okresie od września do kwietnia. W pozostałych miesiącach także, lecz tylko w specjalnie wyznaczonych miejscach lub porach. Oprócz tego poszczególne samorządy wprowadzają własne przepisy dotyczące wprowadzania zwierząt. Dlatego zanim wybierzemy się z pupilem nad morze warto zapoznać się z lokalnymi zasadami, aby uniknąć mandatu, który może wynosić nawet do 500zł!

Na niektórych plażach zakaz może być np. dłuższy aż do października a plaże dla psów dostępne w określonych godzinach. Także zasady samego przebywania zwierząt na terenie plaży mogą być różne. Zdarza się, że pies może być wprowadzony, ale np. wyłącznie na smyczy i w kagańcu.

Kąpieliska strzeżone nieprzyjazne psom

Zgodnie z regulaminami wewnętrznymi na kąpieliska wchodzić z psami nie wolno. Strzeżone rozpoznać jest łatwiej, gdyż są oznaczone specjalnymi znakami od strony miasta oraz samej plaży, z wyraźnie zaznaczonym początkiem i końcem strefy. Na wejściu widnieje regulamin korzystania, na wodzie pomarańczowe boje, a na plaży stanowisko ratownika.

www.piesnaurlopie.pl

Wejście na kąpielisko strzeżone

www.piesnaurlopie.pl

Początek plaży strzeżonej

www.piesnaurlopie.pl

Koniec plaży strzeżonej

www.piesnaurlopie.pl

Stanowisko ratownika

www.piesnaurlopie.pl

Regulamin kąpieliska

www.piesnaurlopie.pl

Wejście od miasta

Jeżeli spacerując wzdłuż brzegu zaobserwujemy, któryś z tych znaków, a będziemy w towarzystwie psa – musimy zmienić plażę. W innym przypadku możemy otrzymać mandat. Plażowicze często sami interweniują w tej sprawie.

Zakaz wstępu dla psów na odpowiednio oznaczone plaże niestrzeżone i prywatne

Oprócz strzeżonych plaż z kąpieliskiem mamy także plaże niestrzeżone i prywatne z wyraźnymi znakami zakazu wstępu ze zwierzętami lub po prostu z psami. Są to wejścia oznaczone posiadające lub nie znaki uzupełniające. Ich wygląd może być różny. Takie omijamy szerokim łukiem 😉

Jeżeli przy wejściu na plażę niestrzeżoną lub prywatną nie ma znaku zakazu wejścia ani dla nas ani dla czworonoga możemy swobodnie z niej korzystać.

www.piesnaurlopie.pl

Jeżeli nie ma zakazu w pobliżu plaża jest przyjazna

www.piesnaurlopie.pl

Zakaz wejścia na plażę z psami

Plaże przyjazne psom oznakowane

Nad polskim morzem pojawia się coraz więcej plaż wyznaczonych specjalnie dla właścicieli z pupilami. Oznaczone zwykle tytułami znaków brzmiącymi podobnie do tych:
– plaża przyjazna dla zwierząt
– plaża przyjazna dla psów
– strefa spacerów ze zwierzętami
– plaża dla właścicieli z psami

Są to plaże zwykle zaopatrzone w regulamin korzystania. Mimo iż jest to teren stworzony z myślą o zwierzętach, to należy jeszcze raz upewnić się, czy zawsze możemy z niego korzystać. Okazuje się bowiem, że nie we wszystkich przypadkach. Dla przykładu znak sopockiej plaży przyjaznej psom poniżej.

Sopocka plaża przyjazna psom

Zgodnie z tym regulaminem, wstęp na plażę z psem jest możliwy przez całą dobę poza sezonem, nastomiast w sezonie (czyli od 1 maja do 30 września) tylko w godz. 18-24:00. Co oznacza, że przez cały dzień nie możemy korzystać wspólnie z czworonogiem z plaży przyjaznej psom. Czy ta plaża na pewno jest udogodnieniem dla właścicieli? Raczej nie, ale w związku z tym, że wszystkie sopockie plaże są nieprzyjazne dobre i to.

Wszystkie plaże przyjazne psom można znaleźć na naszej mapie miejsc przyjaznych psom. Jednak bez względu na to na jakiej plaży będziemy wypoczywać musimy na pewno pamiętać o zachowaniu czystości i podstawowej tzw. psiej etykiecie w miejscu publicznym.

baner-ogolny-pnu